Zapraszamy na Kayakmanię

Z dużą przyjemnością możemy oficjalnie poinformować, że program Dobry Kajakarz i społeczność PSKK będą aktywnie obecni na tegorocznej Kayakmanii, która odbędzie się w weekend 1-2 września w centrum Bydgoszczy. Będziemy prowadzić cały atrakcji dla osób, które chcą lepiej nauczyć się wiosłować i dbać o swoje bezpieczeństwo.

  • Stanowisko nauki poprawnego trzymania wiosła, bezpiecznego wsiadania i wysiadania z kajaka.
  • Instruktorzy czekający na kolejnym punkcie będą nauczać manewrowania kajakiem. Podstawowe techniki skręcania, hamowania, napędzania kajaka.
  • Osoby, które przejdą przez ten krótki cykl szkoleniowy dostaną plastikową kartę PSKK „Kajakowy start”, która dodatkowo daje zniżki w Firmach Dobrych Kajakarzy.
  • Nauczymy zastosowania rzutki, jako podstawowego środka ratunkowego w kajakarstwie. Rzut rzutką do celu jako szkolenie i konkurs odbywać będzie się w sobotę i w niedzielę. Każdy pod okiem instruktora dowie się podstaw i spróbuje swoich sił w rzucie rzutką.

Dla tych co lubią się ścigać przygotowaliśmy krótką konkurencję. Wyścig wyglądać będzie następująco: start z brzegu, bieg 20-30 metrów do kajaka, wsiadanie, płynięcie do 1 bojki nawrót i płynięcie do 2 bojki, skręt do brzegu, wyjście z kajaka – opuszczenie kajaka na suchy brzeg przez obie osoby zakończy konkurencję. Ta konkurencja wykorzysta umiejętności jakie każdy może nabyć na poprzednich stanowiskach.  Wyścig odbywać się będzie w kategoriach dwuosobowych osad:
1. Ojciec z dzieckiem do lat 10
2. Matka z dzieckiem do lat 10
3. Rodzic z dzieckiem do lat 14
4. Open
5. Oldboy 65+

Ponadto każdy będzie mógł obejrzeć pokaz kajakowy a w nim samo asekuracja w kajakach 1 osobowych (eskimoska z dzióbkiem, eskimoska, podpórki niskie i wysokie, eskimoska bez wiosła, T-resque, holowanie poszkodowanego, wchodzenie do kajaka z wody na różne sposoby, sposoby manewrowania kajakiem itp.) różne techniki manewrowe i trochę freestylu kajakowego.

Wszystkie atrakcje będą odbywać się na Wyspie Młyńskiej w samym Centrum Bydgoszczy w sobotę 1 września w godz. 12:00-17:00.